7eminar Підтвердіть свій еmail На Вашу пошту надіслано повідомлення

7 хвилин

з 7eminar.com

«Первинні документи як аргумент для відображення господарських операцій»

Вікторія Величко
1. Первинний документ може бути складений в електронному вигляді, але обов'язково з дотриманням правил електронного документообігу.
2. Електронний документ повинен зберігатися на підприємстві в електронному вигляді.
3. При використанні рахунку замість первинного документа, він повинен бути обов'язково оплачений.
​Хочете отримувати свіжі випуски новин на свій еmail? Підпишіться на розсилку

«Обов'язкова Згода на ОК-7. Приклад Згоди»

Тетяна Мойсеєнко
1. Довідку за формую ОК-7 надаватимуть роботодавцям, банкам, іншим підприємствам за наявності Згоди застрахованої особи.
2. Отримання довідки підприємством можливе після внесення відповідних змін до Порядку роботи реєстру застрахованих осіб (очікуємо у січні 2018 р.).
​Хочете отримувати свіжі випуски новин на свій еmail? Підпишіться на розсилку

«Колективний договір: правильно розробити або правильно відмовитись»

Тетяна Мойсеєнко
1. Питання колективного договору описані у ст.7 Закону 3356. Контроль за його виконанням є обов’язковим пунктом договору.
2. Протокол і рішення трудового колективу дають можливість відмовитись від укладання колективного договору.
​Хочете отримувати свіжі випуски новин на свій еmail? Підпишіться на розсилку

«25 грудня – новий вихідний! Відпустка працівника: оформляємо документи»

Тетяна Мойсеєнко
1. Якщо в заяві, про надання щорічної відпустки, визначено період відпустки датами «з... по...», кількість днів оплачуваної відпустки може зменшитися на святковий (вихідний) день.
2. Якщо в заяві про надання щорічної відпустки визначено дату початку відпустки і тривалість днів («з... на ... днів»), кількість днів оплачуваної відпустки не зменшується, а святковий (вихідний) день не оплачується в період відпустки.
3. Немає відповідальності за невиконання нової квоти маленькими підприємствами.
4. Немає форми звітування або інформування про виконання нової квоти за 2017 рік.
​Хочете отримувати свіжі випуски новин на свій еmail? Підпишіться на розсилку

«Підсумки місяця: коментарі, питання і відповіді»

Тетяна Мойсеєнко
1. Обмін довідки, яка підтверджує тимчасову непрацездатність працівника, на оригінал листка непрацездатності, зобов'язує підприємство оплатити страховий випадок, навіть якщо працівник уже звільнився, але хворів в період трудових відносин.
2. На суму нарахованої суми допомоги з тимчасової втрати працездатності звільнений особі ЄСВ не нараховується, в персоніфікації не відображається.
3. Середню зарплату за час військових (учбових) зборів працівника компенсує військкомат після подання необхідних документів.
​Хочете отримувати свіжі випуски новин на свій еmail? Підпишіться на розсилку
7eminar Підтвердіть свій еmail На Вашу пошту надіслано повідомлення